LIST OF COUNTRIES země světa

Skladem
EXPEDICE DO 48H
790 Kč

Tento jedinečný plakát obsahuje všechny země světa od největší po nejmenší. Aby to nebylo tak těžké, obsahuje i názvy zemí a hlavních měst, které si můžete označit přiloženou samolepkou a mapovat tak své cesty.

+informací

Související

Na tomto plakátu jsou jednotlivé státy sepsány od největšího k nejmenšímu. Takto můžete dobře vidět, jak si mezi sebou jednotlivé země stojí s ohledem na velikost. Většina zeměpisných map využívá tzv. Mercatorovo zobrazení, ale to zkresluje reálnou velikost zemí, protože se zeměpisná šířka od rovníku směrem k pólům zvětšuje. To znamená, že pevniny poblíž pólů, například Grónsko nebo Antarktida, působí mnohem větší, než doopravdy jsou v porovnání s pevninou u rovníku, jako například Střední Afrika. Žádné zkreslení na našem plakátu se seznamem zemí nenajdete, jen reálnou velikost!


Kolik zemí na světě vlastně je?

Naneštěstí na tuto otázku není jedna správná odpověď. Mapy i teritoria jsou politickou záležitostí, a proto záleží na tom, na jaké straně jste. Na tomto seznamu je zahrnuto 193 členů OSN, 2 pozorovatelé OSN (Palestina a Vatikán) a Kosovo, což je 196 zemí. Všechny jsou pak seřazené podle velikosti.

 

Plakát můžete zarámovat nebo pořídit s originálním magnetickým držákem. Báječně vypadá i jednoduše zavěšený pomocí kovových svorek ...

 

Ideální dárek pro cestovatele a milovníky designu!

 

"Bold Tuesday je značka pro milovníky cestování. Ano, pro vás! Pokud se vám zatajuje dech, když vidíte nad hlavou v oblacích letadlo a netrpělivě odpočítáváte dny do dalšího výletu, jste jedním z nás! Objevitel, světoběžník, jet-setter, cestovatel srdcař. Cestoholik by se dalo říct.

Naším cílem je vám připomenout, proč tak milujete cestování. Udržet cestovatelskou jiskru. Svěží a divoké emoce. Protože nejspíš nemůžete mít dvakrát za rok šestiměsíční dovolenou. Sakra. Právě pro dny, kdy nepijete z kokosu na Bali nebo nesurfujete na Srí Lance, jsme tady my. Jsme tady, abychom vás zahltili cestovatelskou inspirací.

Abychom vás naladili na další cestu. A připomněli vám všechna ta úžasná dobrodružství, která už můžete zanést do mapy.

Když už mluvíme o mapách…je jednoduché si pamatovat poslední výlet, ale už není tak jednoduché si vzpomenout, kde jste to jenom byli před pěti lety. Ale my vás jistíme. Mapou. Opravdovou mapou. Kam si můžete všechny cesty vyznačit a pověsit si ji hrdě na zeď.

Děláme maximum pro to, abychom byli udržitelnou společností. Všechny papírové plakáty jsou vytvořeny z ekologicky vyrobených typů papíru, potištěny ekologicky a zabaleny v recyklovaných tubách. Navíc také tiskneme všechny naše plakáty rovnou tady v Estonsku!"

 

Značka BOLD TUESDAY
Rozměr 61x91.4cm (24”x36”)
Materiál Vysoce kvalitní, matný a plně natíraný papír neobsahující kyseliny, 170 g