D.E.S.I.G.N. úžasná kniha pro děti

Skladem
EXPEDICE DO 48H
419 Kč

Knížka D.E.S.I.G.N. je výběrem 70 realizovaných návrhů od 70 předních světových návrhářů. Předměty jsou v ní řazeny chronologicky podle data svého vzniku: začíná se dnes již ikonickou židlí „model 14“ od Michaela Thoneta z roku 1859 a končí regálem „free port“ od Martiho Guixé z roku 2011.

V celoilustrované knize se děti dozví, jak se ten který předmět jmenuje, kdo je jeho autorem, odkud pochází, na co slouží, z čeho je vyrobený, jak se jmenuje firma, která ho vyrábí, a proč byl navržený tak, jak navržený byl. A to vše s lehkou a chytrou nadsázkou.

 

+informací

Alternativy

D.E.S.I.G.N. napsala teoretička designu Ewa Solarzová a ilustrovali ho grafičtí designéři Aleksandra a Daniel Mizielinských.

 

Designéři z knihy:

Michael Thonet Charles Rennie Mackintosh Gerrit Thomas Rietveld Marcel Breuer Eileen Gray Le Corbusier Pierre Jeanneret Charlotte Perriand Ludwig Mies van der Rohe Alvar Aalto Isamu Noguchi Charles a Ray Eamesovi Carlo Mollino Jean Prouvé Arne Jacobsen Harry Bertoia George Nelson Eero Saarinen Achille a Pier Giacomo Castiglioni Eero Aarnio Franco Teodoro a Cesare Paolini a Piero Gatti Gaetano Pesce Verner Panton Franco Audrito (Studio 65) Jonathan De Pas a Donato D‘Urbino a Paolo Lomazzi Strum Masanori Umeda Frank Schreiner Michele De Lucchi Philippe Starck Tejo Remy Jasper Morrison Frank Gehry Humberto a Fernando Campana Alesandro Mendini Marc Newson Ingo Maurer Konstantin Grcic Naoto Fukasawa Michael Young Ronan a Erwan Bouroullecovi Maarten Baas Tom Dixon Joris Laarman Tord Boontje Alexander Taylor Ferruccio Laviani Karim Rashid Moho Design Yves Behar Tomek Rygalik Malafor Hella Jongerius Jean-Marie Massaud Patricia Urquiola AZE Design Inga Sempé Marcel Wanders Nipa Doshi a Jonathan Levien Ron Arad Oki Sato Fabio Novembre Studio Job Javier Mariscal Oskar Zieta Benoit Convers Philippe Nigro Jaime Hayon Stefano Giovannoni Front Marti Guixé

 

Text © Ewa Solarzová, 2010
Ilustrace a grafická úprava © Alexandra Mizielińska a Daniel Mizieliński, 2010
Polský originál s názvem D.E.S.I.G.N. vydalo v roce 2010 nakladatelství Dwie Siostry, Varšava.
Český překlad © Ondřej Blabolil, 2015
České vydání © Jana Kostelecká, 2015
Všechna práva vyhrazena.

 

Značka jakost
Počet stran 172
České vydání Jana Kostelecká, 2015