TRADITION Arménské vonné papírky

Skladem
EXPEDICE DO 48H
99 Kč

Vonné papírky značky Papier d´Armenie, česky Arménský papír, dezodorizují a parfémují vzduch v domácnostech. Jeho sladké, vanilkové a balzámové tóny v kombinaci s kadidlem, pro Orient typické, účinně neutralizují nežádoucí pachy z kuchyně, domácích mazlíčků či tabáku.

Tato příjemná kombinace vůní je ideální k meditaci či relaxaci, má povzbuzující účinky a napomáhá soustředění.

+informací

Alternativy

Příběh vonných papírků Papier d´Arménie začíná v 19. století.

Během své cesty do Arménie si Francouz Auguste Ponsot všimne, že tamní obyvatelé parfémují a dezinfikují své domy pálením pryskyřice storax, získávané ze stromu ambroně. Tato pryskyřice obsahuje asi 25% kyseliny benzoové, což jí dává antiseptické vlastnosti. V té době se hojně používala k léčbě astmatu a nachlazení a dodnes k hojení ran.

Se svým společníkem, lékárníkem Henri Rivierem, se nadchnul pro tuto tradiční a ekologickou metodu a začali hledat výrobní postup. Zjistili, že rozpuštěním storaxu v 90° alkoholu získají trvalou vůni. (Pro své sladké, vanilkové a balzamické tóny se storax používá jako fixativ v parfumerii, např. Guerlain pro Shalimar). Přidali další esence až vznikla nezaměnitelná voňavá směs. Ale kam s ní? Po dlouhém hledání a pokusech použili přirozeně se vyskytující buněčný papír, který absorbuje směs při zachování původní vůně pryskyřic a je spotřebováván pomalu, aniž by vytvářel plamen.

Se svým produktem sklidili obrovský úspěch, zejména na veletrzích Hygiene Exhibition v roce 1888 a Universal Exhibition v roce 1889.

 

Slavná značka Papier d´Arménie jako rodinná firma funguje v Montrouge dodnes a je symbolem řemeslné výroby a respektu k tradici.

 

Náš tip

  • Spalujte jeden proužek 3 až 4krát týdně
  • Interiér pravidelně větrejte
  • Nedovolte, aby lamel hořel bez dozoru
  • Uchovávejte výrobek mimo dosah dětí
Značka Papier d´Armenie
Balení 36ks papírků
Návod k použití Oddělte jeden proužek, složte jej do harmoniky a položte na tepelně odolnou podložku, zapalte ho a ihned sfoukněte, aby se zabránilo vznícení, papírek bude pomalu doutnat.