Do každé rodiny jedna šťastná kočička!

 

Snad každý si někdy všimnul sošky kočky s mávající tlapkou, která je v asijských bistrech většinou ve zlaté barvě. Někteří ji nepřikládali větší pozornost a zaměnili ji za pouhou dekoraci, část ale jistě věděla, že se jedná o symbol spojený s tradicí starou několik století.

 

 

Původ této kočičky, které se správně říká Maneki Neko, se dá vystopovat v Japonsku v legendě o kočce žijící v klášteře, která zachránila samuraje tím, že ho při bouřce mávnutím navedla do bezpečí. Od té doby je považován symbol mávající kočky za příslib štěstí, ale i úspěchu a radosti. Obrovskou popularitu získala v čínské a vietnamské kultuře, i když v Japonsku má své nejsilnější kořeny. V Číně také získala svoji nejslavnější barevnou variantu a to zlatou, zatímco v Japonsku ji najdete nejčastěji jako bílou s červenými detaily. Dodnes se v moderních domácnostech v Zemi vycházejícího slunce sluší mít jednu kočičku v pracovně nebo v ložnici jako talisman pro lepší zítřky.

 

 

Kolekce Maneki Neko od Donkey Products, kterou u nás najdete, představuje moderní podobu kočičky v cool paletě barev. Stále ale v sobě nese sílu talismanu, takže je každá barva zasvěcena jinému přání – například červená přináší odvahu a sílu, světle modrá inteligenci a studijní spěchy, žlutá pro změnu bohatství a prosperitu.

 

 

 

Jako horkou novinku jsme rozšířili nabídku Lucky Cats i o různé velikosti. Pro opravdu extra dávku štěstí!

 

 

 

Sdílet