Jak si zpříjemnit Home Office?

 

Kdo není zvyklý dlouhodobě pracovat z domova, tak ví, že po počáteční euforii z domácího klidu a míru, přichází deziluze. Ne každý totiž má doma vhodné pracovní prostředí. I freelanceři totiž často vyhledávají útočiště kaváren nebo co-working center.

 

Zdravé pracovní prostředí je totiž věda, která by se neměla podceňovat. Vybrali jsme pro vás pár produktů, které vám nejen zpříjemní práci doma, ale mají potenciál dodat navíc dávku produktivity.

 

Správný stůl je základ

 

Krátkodobě se dá udělat pracovní plocha i z jídelního stolu, dlouhodobé řešení to ale není. Vybavte se pracovním stolem a učiňte z něj svoji základnu. Nebudete muset neustále přenášet notebook, papíry a jiné nezbytnosti z místa na místo. Zkuste se také zamyslet, co vám v kanceláři dělalo při práci dobře a vybavte si ho podobně.

 

Náš tip je je pracovní stůl Monochrom, který byl navržen tak, abyste si ho hravě uzpůsobili podle svých potřeb. Tři ocelové zásuvky si můžete jednoduše přehazovat pod nebo nad pracovní desku. Jak byste si je uzpůsobili vy?

 

 

 

 

A co na stůl?

 

Stůl neslouží jen jako odkladiště papírů, počítače a okousané tužky. Vyzbrojte si antistresovými pomocníky, kteří vás hodí do toho správného pracovního zenu. Nepodceňujte svoji duši, i ona si žádá podpořit během náporu úkolů.

K váze Namaste s čerstvou květinou se můžete během náročných callů obracet s prosbou o duševní rovnováhu, zatímco po nepříjemném emailu zatřeste Buddhou a relaxujte u pozorování padajících třpytek. 

Antistresově působí i vůně. Japonské slovo Komorebi znamená „paprsky slunce prosvítající listy stromů“. A přesně tak si můžete připadat doma během home office. 

MATCHA TEA difuzér

 

 

Budiž světlo!

 

Chybí vám kolegové? Posaďte si jednoho na stůl. Posvítí si s vámi na řešení každého problému. Nebráníme vám si s ním i zdravě zanadávat. Pozor ale, začne-li vám odpovídat… 

 

Stolní lampa Mr. Wattson vás pobaví i oslní svojí variabilností.

 

 

 

Plánujte! Ale s nohama na zemi

 

Rozvrhnout si týden je jistě velmi dobrý nápad. Zkuste se ale nestresovat nerealistickým plánem, který se vám vymstí syndromem vyhoření. Plánujte tak rozumně a nechávejte si rezervu na odpočinek a procházky. Místo přepisování a posouvání budete mít radost z proškrtaných restů.

 

Velkým pomocníkem vám může být týdenní plánovač. Tento grafický skvost je navíc vyroben z udržitelného lesnictví. Líbí?

 

Snažte se minimálně jednou denně chodit ven!

 

Neláká vás bezcílná procházka? Vyrazte s termohrnkem do vaší oblíbené kavárny. Jistě má otevřené okénko a potěší ji vaše podpora. Vy si pročistíte hlavu, podpoříte lokální byznys, a navíc nemusíte mít výčitky vůči planetě. Nesete si totiž oblíbenou kávu nebo limonádu v termohrnku, který vám vydrží roky. A pokud ho neztratíte, i celý život!

RAVEL TUMBLER termohrnek / Crossroads

 

I doma vám to může slušet

 

Usedáte dopoledne k práci ještě v pyžamu? Proč ne, každému vyhovuje něco jiného. Mnohým ale toto dlouhodobé zanedbávání garderoby sráží pozitivitu. Zkuste se alespoň jednou týdně doma obléct tak, jako byste šli na schůzku do Evropského parlamentu! Můžete dokonce vyzkoušet modely, které si běžně do kanceláře stydíte obléci. Doma se extravaganci meze nekladou.

 

A abyste outfit dotáhli do konce, nezapomeňte na šperky. Tyto MONSTERA kruhové náušnice vám budou závidět i vaše pokojovky!

 

 

 

S humorem jde vše lépe

 

Náš poslední tip není praktický, zato je možná nejdůležitější. Nezapomeňte na humor! Nepodceňujte vliv vtipného doplňku, který vám zvedne při myšlenkách na deadline náladu. Ať už jde o podporu kočičky MANEKI NEKO nebo plakát ženy, která toho má taky dost ...

 

Sdílet