Rethink Home

Zdá se, že i tento rok budeme trávit doma více času, než jsme obvykle zvyklí. Možná jste si už také všimli, že během tohoto období vystoupají více než dříve na povrch věci, které bychom doma rádi změnili. Dlouho odkládané přestavby, opravy, ale i redekorace a výměny. Domov je najednou pracovna, posilovna, škola a často i bar. Vše v jednom.

Pokud cítíte podobnou nespokojenost nebo touhu po novém začátku či inovaci, máme tady náš seznam pro pohodlnější a funkčnější domov v roce 2021.

 

Čím začneme? Pochopitelně, že postelí!

Postel je základ celého bytu, místo odpočinku a schování se před celým světem. Po kvalitní matraci nepodceňujte ani kvalitní ložní prádlo. 100% přírodní materiál je nutnost, chceme.li se cítit příjemně a doslova jako v bavlnce.

Kolekce povlečení a povlaků od španělské značky MIKMAX se soustředí se na pohodu a pohodlí a využívá k tomu jen přírodní vlákna jako je bavlna a len. Stačí jen pohladit a okamžitě vás tento dotek inspiruje k odpočinku. Třešničkou na dortu je barevné ladění, které je nenásilně tlumené, přírodní a velmi univerzální.

 

 

Nohy až do nebe

Další úžasná značka, která nás nesmírně baví a dáme za ní ruku do ohně je mladý brand TIPTOE

Ať už jde o stohovatelnou stoličku LOU, nebo její vyšší sestru – barovou stoličku MI LOU, barevné háčky JOE, ultralehká židle SSD nebo verze SSDr z recyklovatelného plastu, vše se nese v duchu kreativity a pečlivé řemeslné výroby v Evropě. Cool dřevu z udržitelně obhospodařovaných evropských lesů tady sekundují kovové nohy jako v případě stolu MONOCHROME.

Pokud vám doma stojí bokem dřevěná deska, nebo chcete máte na mysli projekt, který nedokážete dotáhnout do konce, zkuste se mrknout, jestli by se vám právě kovové nohy TIPTOE nehodily. Můžete si vytvořit nábytek na míru a bez kompromisů.

 

 

Světlo nade vše

Kvalitní a krásné lustry se často neprávem podceňují, přitom mají na každém design veletrhu zásadní místo. My jsme se zamilovali až po uši do těch od ENOstudio, které v sobě skrývají vtip a hravost! Nebo vy jste snad slyšeli někdy o lustru, který si můžete ozdobit sami? My už ano!

Čtyři barevné varianty lustru Favourite Things mají boční otvor, kterým můžete prostrčit různé pro vás důležité předměty. Našli jste v lese pírko? Máte mušličky od moře? Nebo má vaše dítě oblíbenou figurku z dětství, na kterou máte společně krásné vzpomínky? Uložte si je nad hlavu a budou na vás svítit s láskou.

 

 

Vzpomínka, která se neztratí

Rozhodli jste se v rámci velkého úklidu přeorganizovat různě poházené vzpomínky v podobě polaroidových fotek, usušených květin, vstupenek na památné koncerty nebo pramenu vlasů? Originální rámy dánské značky MOEBE jsou ideálním pomocníkem na jejich zvěčnění. Nemusíte se bát, že se časem ztratí, ani že budou pohozené v šuplíku.

Rámy jsou minimalistické, jednoduché a jsou vyzbrojeny gumičkou na zavěšení. Rám vypadá skvěle i jen opřený v knihovně nebo na stolku u zdi, takže se nemusíte akutně shánět ani po kladivu a hřebíčku.

 

 

Král všech obýváků

Říká se, že bez signature koberce není žádný obývací pokoj tzv. hotový. Někteří se ale přesto koberců bojí. Ať už z důvodu starosti o ušpinění od dětí nebo domácích mazlíčků, nebo ze strachu z alergie. Na obojí odpověděla francouzská značka EDITO kolekcí koberců z vysoce kvalitního 100% polypropylenu Heatset s certifikátem Oeko Tex 100 Standard. Ultra odolné a měkké vlákno věrně imituje texturu vlny, avšak bez jejích nedostatků - nemá chmýří a vlasy nevypadávají, ani se nesešlapou, neabsorbuje tekutiny a je hypoalergenní.

My se nově můžeme pochlubit novým tvarem velmi oblíbeného vzoru PacifiK Round. Jemné odstíny modré jsou příjemné a lehce doplní světlejší interiér a pro ty, co preferují teplejší odstíny máme i kulatou šedou verzí.

 

 

Pomohli jsme vám s inspirací? Dotáhnout „domov“ do konce je celoživotní cesta, jelikož roste a mění se s námi každým dnem. Nejdůležitější je v něm ale najít pocit bezpečí a pohodlnosti. Čas se zabydlet!

Sdílet