ÉTOILE D´ARMÉNIE vykuřovací miska / Bílá

390 Kč
Expedice do 48h
Možnosti doručení
Vykuřovací miska k pálení vonných papírků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh vonných papírků Papier d´Arménie začíná v 19. století.

Během své cesty do Arménie si Francouz Auguste Ponsot všimne, že tamní obyvatelé parfémují a dezinfikují své domy pálením pryskyřice storax, získávané ze stromu ambroně. Tato pryskyřice obsahuje asi 25% kyseliny benzoové, což jí dává antiseptické vlastnosti. V té době se hojně používala k léčbě astmatu a nachlazení a dodnes k hojení ran.

Se svým společníkem, lékárníkem Henri Rivierem, se nadchnul pro tuto tradiční a ekologickou metodu a začali hledat výrobní postup. Zjistili, že rozpuštěním storaxu v 90° alkoholu získají trvalou vůni. (Pro své sladké, vanilkové a balzamické tóny se storax používá jako fixativ v parfumerii, např. Guerlain pro Shalimar). Přidali další esence až vznikla nezaměnitelná voňavá směs. Ale kam s ní? Po dlouhém hledání a pokusech použili přirozeně se vyskytující buněčný papír, který absorbuje směs při zachování původní vůně pryskyřic a je spotřebováván pomalu, aniž by vytvářel plamen.

Se svým produktem sklidili obrovský úspěch, zejména na veletrzích Hygiene Exhibition v roce 1888 a Universal Exhibition v roce 1889.

Nový parfém AMRMÉNIE byl navržen roku 2006 ve spolupráci s renomovaným mistrem v parfumérství Francisem Kurkdjianem. Vychází z úplně původní kolekce TRADITION, obohacuje ji však o další pikantní indgredience, které nás přenesou daleko do Orinetu ...

Slavná značka Papier d´Arménie jako rodinná firma funguje v Montrouge dodnes a je symbolem řemeslné výroby a respektu k tradici.

 

Náš tip

  • Spalujte jeden proužek 3 až 4krát týdně
  • Interiér pravidelně větrejte
  • Nedovolte, aby lamel hořel bez dozoru
  • Uchovávejte výrobek mimo dosah dětí

Doplňkové parametry

Kategorie: Svíčky a interiérové vůně a zápalky
Barva: Bílá
Rozměry: Rameno misky 14,5cm, poklop Ø8cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz